Antop Hill, Mumbai, Maharashtra
GST No. 27ARDPK6139Q1Z6
Call 07942793739 65% Response Rate
Send Enquiry
Minimum Order Quantity: 10 Piece
| Hose Diameter | 50 mm |
| Hose Length | 3 m |
| Pressure Rating | 35 bar |
| Type | SS BRAIDED PTFE HOSE |
| Liner Material | Virgin PTFE |
| Braid Material | SS316L |
| Hose Type | Convoluted |
| Size/Diameter | 1 inch |
| Length | 3m |
| Color | White |
| I Deal In | New Only |
| Chemical Resistance | Yes |
View Complete details