Antop Hill, Mumbai, Maharashtra
GST No. 27ARDPK6139Q1Z6
Call 07942793739 65% Response Rate
Send Enquiry
Minimum Order Quantity: 100 Piece
| Material | Stainless Steel |
| Usage/Application | Floor |
| Size | 3/4 inch |
| Color | Silver |
| Country of Origin | Made in India |
| Finish | Polished |
View Complete details
| Hose Diameter | 80 mm |
| Hose Length | 1.5 m |
| Pressure Rating | 25 bar |
| Material Grade | SS316 |
| End Connection | Flanged |
| Braid Type | Double Braid |
| Size/Diameter | 3/4 inch |
| Country of Origin | Made in India |
View Complete details