Antop Hill, Mumbai, Maharashtra
GST No. 27ARDPK6139Q1Z6
Call 07942793739 57% Response Rate
Send Enquiry
Minimum Order Quantity: 100 Meter
| Inner Diameter | 50 mm |
| Braid Material | Stainless Steel |
| Working Pressure | 25 bar |
| Hose Core Material | SS Corrugated |
| End Connection | Flanged |
| Temperature Range | −40 to 260°C |
| Size/Diameter | 2 inch |
| Country of Origin | Made in India |
| Finish | Polished |
| Material | Stainless Steel |
| Shape | Round |
| Usage | Industrial |
View Complete details