Antop Hill, Mumbai, Maharashtra
GST No. 27ARDPK6139Q1Z6
Call 07942793739 57% Response Rate
Send Enquiry
Minimum Order Quantity: 100 Meter
| Hose Diameter | 32 mm |
| Hose Length | 10 m |
| Pressure Rating | 35 bar |
| Shape | Round |
| Liner Material | PTFE |
| Hose Type | Convoluted |
| Size/Diameter | 1 inch |
| Working Pressure | 20-30 kg |
| Color | White |
| Material | PTFE Teflon |
| Usage/Application | Pharma |
View Complete details
Minimum Order Quantity: 100 Meter
| Size/Diameter | 1/2 inch |
| Material | Stainless Steel |
| Type | Spray Hose Pipe |
| Length | 100 m |
| Pattern | Plain |
| Surface Finish | Polished |
| Country of Origin | Made in India |
View Complete details